Филолошко-уметнички факултет
youtubefacebooklinkedininstagram

Меморијална галерија ,,Душан Старчевић” у Смедеревској Паланци организује од 6. јуна до 6. јула 2020. године IV Међународно бијенале уметничког цртежа. Конкурс се организује ради афирмације цртежа као самосталне ликовне дисциплине, као и подстицања стваралаштва у том медију уметничког изражавања.

Право учешћа имали су професионални уметници у области ликовних уметности, студенти, као и аматери који имају више од 15 и мање од 45 година.

Овогодишња добитница друге награде на бијеналу уметничког цртежа је Миња Радашиновић, студенткиња друге године на студијском програму Ликовне уметности Филолошко-уметничког факултета.

Конференција универзитета Србије отворила је конкурс за осмишљавање визуелног идентитета за све студенте основних и мастер студија универзитета.

Сви заинтересовани треба да приложе ћирилично и латинично решење, као и решење на енглеском језику (The conference of the Universities of Serbia – CONUS).

Радове треба послати електронском поштом на имејл адресу  Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.   у PDF формату, до 30. априла 2020. године, са следећим подацима:  име и презиме аутора, факултет, универзитет и година студија, контакт телефон. Победник ће бити објављен 1. јуна 2020. године на сајтовима свих 18 универзитета.

 

Konkurs za izradu vizuelnog identiteta Konusa poster 1 page 001Konkurs za izradu vizuelnog identiteta Konusa poster 1 page 002

Konkurs za izradu vizuelnog identiteta Konusa poster 1 page 003

Универзитет у Крагујевцу расписао је Конкурс за графичко решење визуелног идентитета Универзитета у Крагујевцу намењен студентима и дипломцима графичког дизајна са Фиолошко-уметничког факултета, са намером да студентима и дипломцима са Универзитета у Крагујевцу пружи прилику да учествују у креирању визуелног идентитета Универзитета.

Заинтересовани кандидати приликом пријаве на конкурс треба да креирају оригинално графичко решење за брошуру Универзитета, а аутор најбољег графичког решења биће ангажован на изради визуелног идентитета Универзитета. 

Конкурс ће бити отворен до 25. марта 2020. године.

Више информација о Конкурсу можете наћи у прилогу.

С обзиром на обуставу наставе у просторијама факултета због проглешења ванредног стања на територији Републике Србије, обавештавамо студенте Одсека за примењену и ликовну уметност на предметима из уже уметничке области Сликарство, Сликарске технике, Графика и графичке технике, Вајарство и Графика књиге,  да ће им бити дозвољен приступ атељеима и радионицама у току ове недеље (у договору са предметним професорима), да преузму материјале за рад.

                                                                                                                                                                                                                              Декан ФИЛУМ-а      

                                                                                                                                                                                                          Мр Зоран Комадина, редовни професор

У уторак, 25. фебруара 2020. у Контакт галерији СКЦ-а Крагујевац са почетком у 20 часова биће отворена изложба дизајна ентеријера и архитектонских склопова ауторки: др Јелене В. Атанасијевић, мр Сање Дрвенице и др ум. Иване Павловић. Изложбу ће отворити Душан Соковић, архитекта.

,,Архитектонски склоп представља вештину визуелне комуникације између аутора-пројектанта и корисника простора кроз јединство различитих функционалних, конструктивних и технолошких система подцелина дефинисаних јединственим концептом. Дизајн ентеријера је саставни део архитектонског склопа на свим нивоима композиције и представља заокружену репрезентативну целину форме. Узрочно-последична повезаност целокупног система архитектонског израза кванитативно и квалитативно се трансформише у јединствни уметнички дизајн са високим естетским критеријума.
Аутори приказаних различитих решења склопова указују на примену стандардизације решења уз дефинисање јасних пројектантских принципа и модула. Дизајн подсклопова ентеријера и екстеријера третиран је кроз примену тројства светла, материјала и форме у дефинисању и дипозицији архитектонских елемената. Уочљива је и примена вертикалне сеграгације у дефинисању просторних елемената подсклопова, како би се постигла интегрална компактност композиционог решења и велике форме у дискурсу дизајна простора, као противтежу конзумеристичком дизајнерском дискурсу. Познавање елемената форме, праформе, архитектонских детаља кроз анализе и студије истраживања, аутори су поставили просторне концепте који се могу сагледавати, упоређивати и развијати кроз саму флуктуацију простора корисника." - Др Јелене В. Атанасијевић

 

arh cover sajt

 

Добро дошли!