У уторак 23.02.2021. године у 19.00 часова у Студентском културном центру Крагујевац биће отворена изложба графике Иване Јанковић, сарадника у настави Филолошко-уметничког факултета. Изложбу графикe под називом Они уопште ниједну ствар неће сматрати реалном, осим ове сенке ... отвориће историчарка умeтности др Јасмина Ћирић, доцент на Филолошко-уметничком факултету.

Ивана Јанковић рођена је 1996. године у Крагујевцу. Студијски програм Графички дизајн завршила је на Филолошко-уметничком факултету у Крагујевцу. Ради на истом факултету као сарадник у настави на предметима из уже уметничке области Графика и графичке технике. Излагала је на петнаест групних изложби. Добитница је Похвале на XX Бијеналу студентске графике Србије, Дом културе „Студентски град“, Нови Београд.
Изложбом Они уопште ниједну ствар неће сматрати реалном, осим ове сенке… завршава мастер студије на ФИЛУМ-у, на студијском програму Ликовне уметности, модул Графика.

Изложба ће бити отворена до 8. марта 2021.

I Jankovic 06I Jankovic 05