Дом културе Студентски град још од 1981.године приређује бијеналну манифестацију студентске графике, а ове године због епидемиолошке ситуације одложено је отварање изложбе XX Бијенала студентске графике Србије, које је планирано за 12. децембар 2020.године. Основна идеја ове манифестације је да се презентују дела будућих академских уметника, као и карактеристични рукописи ликовних школа.

На овогодишњем, јубиларном,  XX Бијеналу студентске графике Србије, прегледано је 143 рада од 92 студента, а  учествовали су студенти основних, мастер и докторских студија са шест државних академија. Од шест равноправних награда које жири додељује, студенти Одсека за примењену и ликовну уметност Филолошко-уметничког факултета Универзитета у Крагујевцу освојили су три.

Поред равноправних награда, жири додељује и четири похвале, од којих су студенти ФИЛУМ-а освојили две.

Равноправне награде освојили су студенти:

Ивана Милосављевић (Графика књиге, 3.година),

Никола Милошевић (Графика књиге, 3.година),

Дуња Станојевић (Ликовне уметности,3.година).

Похвале су освојиле студенткиње:

Теодора Мицић (Ликовне уметности, 3.година)  и

Ивана Јанковић (Ликовне уметности, мастер).

Честитамо нашим студентима на изузетном успеху!

bijenale