Међународни салон урбанизма, двадесет и девети по реду, одржао се у од 10. до 13. новембра у Крагујевцу у организацији и реализацији Удружења урбаниста Србије и ЈП ,,Урбанизам“. Ова међународна, годишња манифестациј и смотра најзначајнијих, актуелних остварења у области просторних и урбанистичког планирања, урбанистичког пројектовања и реализације, ове године одржана је онлајн у складу са епидемиолошком ситуацијом. На овогодишњем 29. Међународном салону урбанизма, од укупно пристиглих 135 радова, студенти и професори Катедре за унутрашњу архитектуру Филолошко-уметничког факултета, Универзитета у Крагујевцу, награђени су у следећим категоријама:

КАТЕГОРИЈА 5. Урбанистички пројекти и реализације:

ПРИЗНАЊЕ за рад: УРБАНИСТИЧКИ ПРОЈЕКАТ РЕКОНСТРУКЦИЈЕ И АДАПТАЦИЈЕ МУЛТИФУНКЦИОНАЛНОГ ОБЈЕКТА КУЛТУРЕ  "СКЦ KРАГУЈЕВАЦ", Проф. др Јелена В. Атанасијевић, "ANEKS CO" d.o.o. Beograd

КАТЕГОРИЈА 9. Дигиталне технике, дизајн и продукција у урбанизму и архитектури, медијска презентација урбанизма и архитектуре:

ПРИЗНАЊЕ за рад: КАРДИОГРАМ - КРАГУЈЕВАЦ КРОЗ АРХИТЕКТОНСКО-УРБАНИСТИЧКЕ КОНКУРСЕ (1900-2020), Наталија Богдановић, м.и.а., Алекса Ђурић м.и.а., Марија Симовић, м.и.а. и Петар Симовић, м.и.а., УРБАНИУМ - Центар за истраживање и одрживи развој архтиектуре и урбанизма

КАТЕГОРИЈА 12. Студентски радови:

ПРВА НАГРАДА за рад: ИДЕЈНО РЕШЕЊЕ ИЗМЕЊЕНОГ СТАЊА КОРИТА РЕКЕ ЛЕПЕНИЦЕ СА АНАЛИЗОМ ПЛАНА СТАРЕ ВАРОШИ, студенти Кристина Милановић и Алекса Вранић, ментор: доцент Наталија Богдановић, мастер инжењер архитектуре, институција: Филолошко-уметнички факултет Универзитета у Крагујевцу

Dr Jelena Atanasijevic plakat 12x18 za katalog