Делегација Амбасаде Републике Француске у Србији 21. октобра 2020. године посетила је Филолошко-уметнички факултет у Крагујевцу. Делегацију су чинили Њ.Е. господин Жан Луј Фалкони и господин Франк Индига, аташе за сарадњу за француски језик Француског института у Србији.

Госте је примио декан Филолошко-уметничког факултета, проф. др Зоран Комадина, са продеканом за науку и међународну сарадњу и представницима Катедре за романистику и том приликом разговарано је о проширењу научне сарадње са научним и образовним институцијама Републике Француске, сарадњи Факултета и Француске амбасаде у Србији, као и организовању догађаја на Филолошко-уметничком факултету са циљем промоције културних и научних достигнућа Републике Француске. Такође, потписан је споразум између Француског института и Филолошко-уметничког факултета с намером унапређења сарадње и партнерства ове две институције. Њ.Е. господину Жан Луј Фалконију представили су се и студентима романистике нашег факултета.

IMG 20201022 144357 835