Дана 19.10.2020. године, у оквиру Дведесете недеље италијанског језика у свету, организовано вече италијанског стрипа је у Kултурном центру Умус у Крагујевцу. Oвогодишња тема ,,Италијански између речи и слике: графит, илустрација, стрип” представљенa je кроз рад Александра Зографа који је говорио о утицају италијанског стрипа на подручје бивше Југославије.  Еуђенио Бера, уредник и преводилац, упознао је публику са важним издавачким пројектом, књигом Радослављева прича (Il quaderno di Radoslav), Зографовим делом које је преведено на италијански језик и које ће бити објављено на пролеће 2021. године.

Вече италијанског стрипа, организовано уз подршку Италијанског института за културу, било је повод да се широј јавности представи рад Катедре за италијанистику Филолошко-уметничког факултета. Студенти су у лудичким активностима показали своја знања o италијанском језику, култури, уметности и историји.

FPS 7369