Компанија Japan Tobacco International и Амбасада Јапана позивају младе истраживаче и студенте да истраже Јапан, буду оригинални и креативни, предложе тему за истраживачки рад и освоје Сакура стипендију.

„Компанија ЈТИ верује да и у најтежим временима треба охрабривати младе да стичу нова знања и негују своју радозналост и зато смо одлучили да сада распишемо конкурс за доделу Сакура стипендија. Верујемо да време које студенти проводе код куће могу квалитетно искористити за истраживање и да можемо и ове године очекивати сјајне идеје које ће допринети примени најбољих пракси из Јапана у Србији“, изјавио је Горан Пекез, директор корпоративних послова ЈТИ и Председник Јапанске пословне алијансе у Србији.

Пријављивање на конкурс трајаће до 29. маја 2020. године, а право учешћа имају сви студенти основних и постдипломских студија, као и истраживачи који нису запослени пуно радно време.

Пријаве се врше попуњавањем обрасца на веб страници http://sakurastipendije.rs/konkurs/, где је потребно да кандидати образложе идеју коју желе да истраже. Теме су многобројне – од права, политичких наука, економије, филозофије, културе и уметности, јапанског језика и књижевности или Каизена. Због тренутне ситуације, уз попуњени образац за пријаву потребно је доставити само фотографије личне карте или пасоша и попуњених, оверених страница важећег индекса. Рок за достављање остатка документације биће објављен накнадно, након укидања ванредног стања.
Сакура стипендија добила је име по јапанском стаблу трешње које је познато као симбол среће и просперитета. ЈТИ и Амбасада Јапана верују да ће управо талентовани истраживачи и студенти, као што су добитници Сакура стипендије, донети просперитет Србији и допринети јачању пријатељства између два народа.

Sakura In 02 1