ЕРАЗМУС+ КЉУЧНА АКТИВНОСТ 1: Пројекти за индивидуалну мобилност у сврху учења и стицања нових вештина финансирани из средстава ЕУ (КА103 пројекти у области високог образовања у којима учествују програмске земље)

У складу са потписаним Уговором о додели наменских бесповратних средстава између Универзитета у Крагујевцу и Фондације Темпус, Универзитет у Крагујевцу расписује Конкурс за стипендирану мобилност студената у сврху учења у оквиру Еразмус+ програма.

На конкурс се могу пријавити студенти свих нивоа академских студија свих факултета у саставу Универзитета у Крагујевцу и то за студентску размену у сврху учења у минималном трајању од 3, а максималном трајању од 5 месеци.

ЛИСТА ПОТРЕБНИХ ДОКУМЕНАТА ЗА ПРИЈАВУ - СТУДЕНТИ

РОК ЗА ДОСТАВЉАЊЕ ПРИЈАВА: 23. март 2020. године

Важне напомене:

1. Студентска размена у сврху учења реализоваће се у зимском семестру академске 2020/21. године.

2. Листу универзитета за које можете да се пријавите за размену погледајте ОВДЕ.

3. Студенти имају право пријаве на максимум два универзитета. У пријавном формулару је то дефинисано као први и други избор.  У том случају студент је у обавези да достави мотивационо писмо и уговор о учењу за обе изабране институције. Студент може бити одабран за стипендију само за једну од две достављене пријаве.

4. Приликом припреме предлога уговора о учењу студент даје предлог предмета које би слушао и полагао током мобилности (у збиру између 20 и 30 ЕСПБ). Приликом попуњавања предлога Уговора студент је у обавези да консултује Еразмус+ координатора на свом факултету. Контакт подаци свих Еразмус+ координатора на Универзитета у Крагујевцу  доступни су на сајту Универзитета.

5. Уколико не поседујете званичан сертификат о познавању енглеског језика и/или језика на коме ће бити реализована мобилност, потврду може издати и предметни наставник или школа страних језика. Молимо преузмите форму.

6. По завршетку конкурса, Одељење за међународну сарадњу Универзитета у Крагујевцу врши техничку проверу достављене документације. Комисија за реализацију програма мобилности студената Универзитета у Крагујевцу врши академску процену свих пријава у складу са Правилима и условима за евалуацију и селекцију студената, наставног и ненаставног кадра Универзитета у Крагујевцу за мобилност у оквиру Еразмус+ програма и прави коначну ранг листу пријављених кандидата. Ранг листе се у виду номинације достављају партнерским институцијама које доносе коначну одлуку о селекцији кандидата. Сви селектовани кандидати ће путем е-поште добити смернице и информације о даљим корацима који се тичу реализације размене.

7. Пријаве које нису достављене до наведеног рока и/или су непотпуне неће бити узете у разматрање.

Информације о стипендији и студијском боравку и додатне напомене

Земља у којој се реализује мобилност

Месечни износ стипендије

ГРУПА 1
Програмске земље са вишим трошковима живота

Данска, Финска, Исланд, Ирска, Луксембург, Шведска, УК, Лихтенштајн, Норвешка

520 ЕУР

ГРУПА 2
Програмске земље са средњим трошковима живота

Аустрија, Белгија, Немачка, Француска, Италија, Грчка, Шпанија, Кипар, Холандија, Малта, Португал

520 ЕУР

ГРУПА 3
Програмске земље са нижим трошковима живота

Бугарска, Хрватска, Чешка, Естонија, Летонија,Литванија, Мађарска, Пољска, Румунија, Словачка, Словенија, Северна Македонија, Турска, Србија

470 ЕУР

• Здравствено осигурање: Трошак обавезног здравственог осигурања у току трајања мобилности није покривен стипендијом у оквиру програма Еразмус+ КА103. Сви селектовани кандидати су у обавези да самостално обезбеде одговарајуће здравствено осигурање.

• Путни трошкови нису покривени Еразмус+ КА103 програмом. Селектовани студенти самостално организују пут и сносе трошкове путовања.

• Студенти који су у неповољном социо-економском положају имаће право на додатак у износу од 200 евра  месечно. Услове за испуњење ове ставке погледајте ОВДЕСамо селектовани студенти, који испуњавају услове, прикупљаће неопходна документа.

• Уколико је селектовани кандидат  студент са инвалидитетом, студент може остварити право на рефундацију прихватљивих стварних трошкова насталих током периода мобилности, и то подношењем додатне документације. Више информација погледајте ОВДЕ.

• Jезичка подршка (Online Linguistic support - OLS): OLS је портал за тестирање језичких способности селектованих студената за Еразмус+ мобилност у сврху студирања или стручне праксе на партнерским универзитетима из програмских земаља и за похађање курса језика током периода мобилности. Више о порталу можете видети овде.

Конкурс за пријаву студената за мобилност у сврху учења отворен је

од 21. фебруара до 23. марта 2020.

Пријавну документацију можете донети и лично у Ректорат (2. спрат) радним данима од 09:00 до 15:00 часова.

Молимо све кандидате да испоштују техничке елементе за достављање пријаве.