Међународна студентска недеља у Београду (International Student Week in Belgrade -ISWiB) је интернационални фестивал који се одржава у Београду од 13. до 21. јула 2020. године и  који већ дуги низ година окупља преко 250 студената из преко 50 држава широм света. Идеја фестивала је да се млади у мултикултуралном окружењу баве највећим проблемима данашњег друштва и да путем радионица које се користе разним методама пруже свој допринос решавању тих проблема. Ове године славимо 14. годину постојања и под слоганом „Keep going, keep growing“ студенти ће моћи да учествују у 10 занимљивих радионица као што су: мјузикл, психодрама, екологија, стартап и друге. Фокус овогодишње конференције јесте самоактуелизација, охрабривање и припрема младих за предстојеће промене, подстицање да развијају сопствену личност и самопоуздање, и тиме постану најбоља верзија себе. Осим едукативног програма, младима се пружа могућност упознавања Београда и размена мишљења са својим вршњацима у амбијенту ослобођеном од предрасуда, расизма, ксенофобије, хомофобије, насиља и говора мржње. Учесници ће упознати и стручњаке различитих професија и биће подстицани на друштвени активизам у сопственој локалној заједници. Надамо се да ћете препознати значај наше манифестације и бити спремни да допринесете нашем стварању, и ширењу мултикултуралног дијалога и на нашим просторима.

За више информација, можете посетити  сајт https://iswib.org/.

Document page 001 2