Баварски високошколски центар за Средњу, Источну и Југоисточну Европу (BAYHOST) и ове године додељује стипендије за летње курсеве немачког језика на универзитетима у Баварској.

За стипендије могу конкурисати студенти и млади научници свих дисциплина из Србије, Црне Горе, Северне Македоније, Хрватске, Босне и Херцеговине, Албаније, Словеније и Украјине, чије је знање немачког језика минимум на Б1 нивоу.

Заинтересовани кандидати у време пријаве морају бити у статусу студента (завршена најмање 2 цела семестра) или запослени као академско особље на високообразовној институцији у својој матичној земљи.

Стипендија покрива трошкове курса, смештаја, џепарац и трошкове исхране на универзитету у Баварској. Више информација на страни Универзитета у Крагујевцу.