Поводом обележавања Светог Саве, 27. јануара 2020. године, у Универзитетској галерији у Крагујевцу одржана је Светосавска академија Универзитета у Крагујевцу којој су присуствовали представници академске заједнице Универзитета у Крагујевцу, представници Града Крагујевца, професори, сарадници и студенти Универзитета у Крагујевцу, као и многобројни гости.

Светосавску награду за изузетна постигнућа Универзитет у Крагујевцу доделио др Маји Анђелковић, ванредном професору Филолошко-уметничког факултета Универзитета у Крагујевцу.

Такође, на предлог Управног одбора фондације за стипендирање најбољих студената у календарској 2020. години, крајем протекле године објављен је Конкурс за доделу стипендија. Конкурс је расписан за студенте 12 факултета, а према правилима Конкурса стипендије су додељене најбољим студентима завршне године основних академских и интегрисаних академских студија.  И ове године Фондација је одлучила да стипендира два најбоља студента Филолошко-уметничког факултета, јер се на овом Факултету одвијају студијски програми из два поља, поља друштвено-хуманистичких наука – област филологија и поља уметности. Награђени су:

Марко Милошевић, студент IV године основних академских студија, студијски програм Српски  језик и књижевност на Филолошко-уметничком факултету у Крагујевцу, са  оствареном просечном оценом током студија 9,92.

Даница Конатар, студент IV године основних академских студија, студијски програм Извођачке уметности, модул хармоника, на Филолошко-уметничком факултету у Крагујевцу, са  оствареном просечном оценом током студија 9, 83.

sv sava 1sv sava