У суботу, 7. децембра 2019. године, на Филолошко-уметничком факултету Универзитета у Крагујевцу, одржан је међународни научни скуп „Италијански градови у књижевностима 20. века” као део истоименог међународног научноистраживачког пројекта који реализују и спроводе Филолошко-уметнички факултет Универзитета у Крагујевцу, Одсек за хуманистичке студије Универзитета Ка’ Фоскари у Венецији,  Италијански институт за културу у Београду и Институт за књижевност и уметност у Београду. На научном скупу своје реферате изложило је 26 учесника из седам земаља (Србија, Италија, Аустрија, Румунија, Пољска, Шведска, Република Српска).

Фотографије

Il 7 dicembre 2019 presso la Facoltà di Filologia e Arti dell’Università di Kragujevac si è tenuto il convegno internazionale “Le città italiane nelle letterature del XX secolo” come parte dell’omonimo progetto di ricerca il quale è stato ideato e viene realizzato da Facoltà di Filologia e Arti dell’Università di Kragujevac, Dipartimento di Studi Umanistici dell’Università Ca’ Foscari Venezia, Istituto Italiano di Cultura di Belgrado e Istituto di Letteratura e Arte di Belgrado. Al convegno hanno partecipato 26 relatori provenienti da sette paesi (Serbia, Italia, Austria, Romania, Polonia, Svezia, Repubblica Serba).