Међународни научни скуп Италијански градови у књижевностима 20. века биће одржан у суботу 7. децембра 2019. године.

У октобру 2018. године, Катедра за италијанистику Филолошко-уметничког факултета започела је међународни научноистраживачки пројекат Италијански градови у књижевностима 20. века. Пројекат је осмишљен и биће реализован у сарадњи са Одсеком за хуманистичке студије Универзитета Ка' Фоскари у Венецији,  Италијанским институтом за културу у Београду и Институтом за књижевност и уметност у Београду и подразумева интензивни двогодишњи истраживачки рад, који ће бити конкретизован најпре кроз организовање истоименог међународног научног скупа 2019. године, а затим и путем објављивања Зборника радова са научног скупа.

Програм и књига резимеа

Nell’ottobre del 2018 il Dipartimento di Italianistica della Facoltà di Filologia e Arti ha dato l’avvio al progetto internazionale di ricerca “Le città italiane nelle letterature del XX secolo”. Il progetto è stato ideato e sarà realizzato in collaborazione con il Dipartimento di Studi Umanistici dell’Università Ca’ Foscari Venezia, l’Istituto Italiano di Cultura di Belgrado e l’Istituto di Letteratura e Arte di Belgrado e prevede un’intensa attività biennale di ricerca, concretizzata nell’organizzazione dell’omonimo convegno internazionale nel 2019 e nella successiva pubblicazione degli Atti del convegno. Il convegno si terrà il 7 dicembre 2019 presso la Facoltà di Filologia e Arti dell’Università di Kragujevac.

Programma e libro dei riassunti