У Андрићевом институту у Андрићграду (Вишеград, Република Српска) од 2. до 7. јула одржаће се шеста летња школа Академије „Андрић“ на тему Савремени роман. Школа је намењена студентима филолошких наука са универзитета у Републици Српској и Републици Србији. Полазницима летње школе обезбеђени су и смештај и исхрана у Андрићграду, док трошкови превоза нису покривени.
Због ограничених смештајних капацитета, максималан број учесника летње школе је 20.
Пријављивање кандидата (од 1. до 15. јуна) могуће је на и-мејл: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели., са назнаком „пријава за летњу школу“.
Потребна документација:
а) попуњен пријавни лист;
б) потврда да је кандидат студент филолошких наука једног од универзитета у Републици Српској и Републици Србији (или фотокопија индекса);
в) мотивационо писмо.
Обавештења о прихваћеним пријавама студентима ће бити достављена до 20. јуна.
Више информација и пријавни формулар можете наћи на сајту Андрићевог института