Отворен је конкурс за треће издање Међународне летње школе латиноамеричких студија ,,Латинска Америка и Кариби: зашто треба да знамо више?"

После успешне реализације два издања Међународне летње школе латиноамеричких студија, Друштво хиспаниста Србије отвара конкурс за учеснике трећег издања Школе која ће се одржати у Београду и Новом Саду од 29. јуна од 3. јула 2019. године.

Треће издање настоји да раскине са митовима и предрасудама о Латинској Америци и Карибима као о егзотичној области теленовела од које не можемо да научимо ништа ново, с једне стране, и да истакне потребу за истраживањем, постављањем питања и јачањем идеја које нам доноси једно научно и критично проучавање ове области, с друге стране. Током пет дана, Школа ће обухватати горућа питања миграција, владавине права и демократије, епистемологије југа, и расподеле моћи на светској позорници, али ће се исто тако позабавити и књижевним и уметничким темама, као и књижевним наслеђем које су Латинска Америка и Кариби оставили Балкану.

Ове године предавачи, стручњаци за латиноамерички континент из различитих перспектива (политичке, филозофске, социолошке историјске, књижевне, језичке и преводилачке) долазе из Бразила, Мексика, Аргентине, Костарике, Шпаније Аустрије и Србије.

Конкурс је отворен до 15. априла 2019. године.

Више информација и начину пријаве можете погледати у следећем линку: http://letnjaskola.drustvohispanista.rs

Letnja škola