У сусрет Светском дану поезије, који се прославља 21. 3, Академско позориште студената германистике (АПСГ) припремило је сценско извођење под називом „Рихтерова скала”, које је, између осталог проткано стиховима Ингеборг Бахман, Бертолта Брехта и Александре Јанковић, студенткиње треће године германистике и активног члана АПСГ-а. Рихтерова скала је још једна у низу представа Академског позоришта студената германистике, који годинама ревносно позориштују у свом маниру. У дугом низу година, ово је пета по реду представа која се ради по методама позоришне педагогије, а чији су учесници студенти германистике и будући потенцијални наставници немачког као страног језика, те се стога, у процесу припреме завршног пројекта у виду сценске инсценације, кроз радионице позоришне педагогије, разне вежбе и импровизације у оквиру њих тренирају и усавршавају своје вештине и компетенције које ће им у будућој професији бити неопходне. У оквиру тога активно раде на сценској имагинацији и инсценацији, те изнедри и пета по реду позоришно-педагошка представа, „Рихтерова скала”.

Запитајмо се колико заиста волимо позориште и колико смо спремни да ми, као публика, допринесемо магији позоришта. Ко смо ми публика, а ко смо ми глумци? Где су једни, а где су други? Јесмо ли нужно осуђени да будемо пасивни глумци и пасивна публика? Шта је то пасивно? Пођимо заједно на путовање у уторак у 20 часова у сали ПМФ-а и сазнајмо одговоре на питања. „Рихтерова скала” ће нам у томе помоћи. Спремите се за добар земљотрес.

Играју:

Ана Пешић
Светлана Јовановић
Милица Мутиловић
Ана Димитријевић
Бојана Тараило
Тамара Ковачевић
Александра Јанковић
Ксенија Митић

Гитара:
Иван Симоновић

Режија:
Јелена Гојић

У сарадњи са Студентским културним центром Крагујевца (СКЦ) и Природно-математичким факултетом (ПМФ).

rih