На Филолошко-уметничком факултету у уторак 6. марта, у 18 часова, биће организован 17. Франкофони диктат (17ème Dictée de la francophonie) за ђаке и студенте. Диктат се организује у четири категорије:
• Јуниори (13–17 година) франкофони
• Јуниори (13–17 година) нефранкофони
• Сениори франкофони
• Сениори нефранкофони
Састанак је у библиотеци ФИЛУМ-а у 17.30 (на првом спрату Друге крагујевачке гимназије). Почетак такмичења је у 18 часова у Свечаној сали Друге крагујевачке гимназије (други спрат), а улаз је слободан за све учеснике.
Добродошли су сви који желе да се поиграју и одмере снаге у писању и француској граматици. Носилац овог пројекта је Француски институт у Србији, у сарадњи са универзитетима и школским установама у Београду, Чачку, Горњем Милановцу, Крагујевцу, Нишу, Новом Саду, Старој Пазови.
Контакт:
www.facebook.com/frankofonija

Venez-vous amuser avec la langue française ! Participez à la 17ème dictée francophone. Elle
est ouverte à tous ceux qui souhaitent jouer avec la langue et se mesurer aux subtilités de
l’orthographe et de la grammaire françaises. Public scolaire et universitaire.
Quatre catégories :
• juniors (13-17 ans) francophones
• juniors (13-17 ans) non francophones
• seniors francophones
• seniors non francophones.
Un projet porté par l’Institut français de Serbie.