У уторак 26. децембра 2017. године са почетком у 19 часова, пијаниста Немања Егерић одржаће концерт у Универзитетској галерији у Крагујевцу. На програму ће се наћи дела Баха, Берга и Бетовена.

Немања Егерић је рођен 1991. године у Краљеву. Мастер студије завршава у класи проф. Мирослава Дацића 2015. године. Октобра 2016. године уписује докторске академске студије на Факултету музичке уметности у Београду у класи проф. Александра Сердара. Истог месеца уписује постдипломске студије у класи чувеног пијанисте Бруна Канина (Bruno Canino) на академији Scuola di Musica di Fiesole у Фиренци. Током школовања учествовао је на такмичењима где је освајао бројне награде. Од 2014. године ради у Нижој музичкој школи „Корнелије Станковић“ у Трстенику као наставник клавира и корепетиције.

rsz 1nemanja