У сарадњи са Центром за развој каријере, Библиотека Филолошко-уметничког факултета Универзитета у Крагујевцу организује програм студентске праксе за студенте и дипломце који желе да стекну нова искуства и обогате своја знања садржајима у оквиру библиотечко-информационе делатности.

За овај програм праксе могу конкурисати дипломци, студенти мастер академских и докторских академских студија Филолошко-уметничког факултета, као и других факултета Универзитета у Крагујевцу.

Програм праксе ће се одвијати у два периода:

• од 01. фебруара до 30. јуна 2018. године
  • од 01. септембра до 30. децембра 2018. године

Трајање праксе: месец дана

Термини почетака праксе биће договарани са кандидатима према њиховим жељама и могућностима.

По завршетку програма праксе, сви кандидати добијају сертификат о обављеној пракси.

Позиције за праксу доступне су у оквиру следећих програма:

1. физичка обрада публикација – инвентарисање и сигнирање,
2. класификација и каталогизација библиотечко-информационе грађе и извора,
3. едукација корисника за коришћење електронских каталога и рефералних збирки,
4. рад са корисницима (електронски извори информација, интернет алати, Cobiss, Kobson, приручници и др.).

Документа за пријаву на праксу:

• CV на српском језику
  • Мотивационо писмо (у мотивационом писму обавезно навести период за који се кандидат пријављује)
  • Потврда са факултета о тренутном статусу или копија индекса са наведених академских студија, односно уверење о дипломирању (за дипломце)

Документа за пријаву доставити путем имејла на адресу Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. (у поље предмет мејла уписати Пријава за праксу у Библиотеци ФИЛУМ-а) или их донети лично у просторије Центра (Јована Цвијића бб, други спрат зграде Ректората, између Правног и Економског факултета)

Рок за пријаву: 18. децембар 2017. године

27.11. Foto