У уторак, 7. новембра у 19 часова биће отворена изложба Трагови Луке Стоисављевића у Галерији Дома културе „Студентски град”, у Београду.

Изложба се састоји од серије графика у којој се концептуално и материјално третира прошлост и садашњост. Уз помоћ лентикулар технике спајају се сачуване старе породичне фотографије са новим, снимљеним у истој средини, при чему посматрач, на интерактиван начин – померањем и променом угла посматрања, сведочи како се старе фотографије појављују и нестају, тако да има могућност избора погледа и откривања стања некад и сад.

Лука Стоисављевић је студент четврте године на Одсеку за примењену и ликовну уметност (Графички дизајн) Филолошко-уметничког факултета. Добитник је награде XVIII Бијенала студентске графике Србије 2016, Београд. Ово је његова наградна изложба.

Изложба ће трајати од 7. до 14. новембра, а радно време Галерије је сваког дана осим недеље од 17.00 до 21.00. Улаз је слободан.