Катедра за музичку теорију и педагогију Филолошко-уметничког факултета Универзитета у Крагујевцу организује трећи по реду Национални научни скуп са међународним учешћем и међународно такмичење из солфеђа: Scientia et musica - SEM (стари назив: Семинар и међународно такмичење из солфеђа за студенте свих година студија и ученике четвртог разреда средње школе), у суботу 25. и недељу 26. новембра 2023. године. Од ове године семинар из музичке педагогије је редефинисан и узрастао је у Национални научни скуп са међународним учешћем на којем ће, поред музичке педагогије, бити могуће дискутовати на теме из области музичке теорије, музикологије, етномузикологије, сакралне музике, психологије и филозофије музике и других сродних друштвено-хуманистичких наука, док је такмичење из солфеђа проширено за још три категорије, односно на комплетну средњу музичку школу.

Програм Националног научног скупа са међународним учешћем Scientia et Musica - SEM окупља стручњаке из области музичке педагогије, музикологије, етномузикологије, музичке теорије и других сродних области, као и истраживаче који се баве интердисциплинарним, мултидисциплинарним и трансдисциплинарним истраживањима. Ове године слушаоци ће бити у прилици да чују десет излагача из шест држава са три континента.

Програм скупа

Conference program