Погледајте прилог са гостујућег предавања проф. др Јелене Тодоровић са Универзитета у Висконсину на тему ,,Вишеструки живот Дантеовог Новог живота".

Предавање је одржано  22. маја 2023. године у Библиотеци Филолошко-уметничког факултета.

Проф. др Јелена Тодоровић је дипломирала на италијанистици Универзитета у Београду, Србија, а магистрирала и докторирала на Универзитету Индијана у Блумингтону. Тренутно ради као ванредни професор италијанског језика на Универзитету Висконсин-Медисон. Њена истраживачка и наставна интересовања сежу од средњовековне латинске, староокситанске и италијанске поезије, до материјалне филологије, критике текста, историје књиге. Њени есеји су објављени у реномираним часописима и зборницима: Studi danteschi, HeliotropiaBoccaccio in AmericaLectura Boccaccii, Medioevo letterario d’Italia, итд. Аутор је монографије Данте и динамика размене текста: ауторство, култура рукописа и стварање 'Вита Нове' (Fordham University Press, 2016).