У сарадњи са Фондацијом за културна и едукативна давања Торино (Италија), Удружење ТЕЛОК расписује конкурс за доделу стипендија студентима из уметничких области са територије Републике Србије.

Стипендија се додељује за десет студената који ће стипендију примати од маја 2023. године до маја 2024. године.

Право на стипендију могу остварити редовни студенти уметничких високошколских установа чији је оснивач Република Србија, аутономна покрајина или јединица локалне самоуправе, који су први пут уписани у текућој школској години на студије, а који имају држављанство Републике Србије, под следећим условима:

1. Студенти уметничких високошколских установа (студенти: музичких, ликовних или драмских академија/факултета)
2. Да студирају на терет буџета Републике Србије
3. Да током досадашњих студија имају просечну оцену најмање 9,00
4. Да током студија нису обнављали ниједну годину
5. Да су положили све испите из претходних година
6. Да имају пребивалиште на територији Републике Србије
7. Да није ангажован као асистент/сарадник у настави/стручни сарадник/уметнички сарадник/сарадник/студент демонстратор на високошколској установи коју похађа.

Детаљније информације о потребној документацији за конкурс и самом конкурсу, можете наћи на сајту Удружења.