Катедра за германистику Филолошко-уметничког факултета уз подршку ДААД-а организовала је наградно такмичење за основце и средњошколце на тему „Волим немачки, зато што…“.

Поделите са нама зашто волите немачки језик и пренесите нам своје утиске о овом језику. Направите видео-снимак у трајању од једног минута на тему немачког језика, укључујући и немачку културу, уметност и друштво или о вашим личним искуствима у вези са немачким језиком. Најкреативнији ученици биће награђени.

Направите видео-снимак који није дужи од једног минута, а који илуструје зашто волите немачки језик (можете га снимити користећи било које средство за снимање, као што је мобилни телефон, дигитални фото-апарат, видео-камера, дигитална техника). Затим поставите снимак на Instagram story и обележи страницу germanistika.filum или пошаљите видео-снимак преко порука у апликацији.

Најкреативнији ученици биће награђени таблетом, слушалицама и ваучером за куповину књига.

Датум пријаве: до 31. 12. 2022. године

Објава резултата биће благовремена, након одлуке четворочланог жирија.

319108490 1590990561372599 373467914623759632 n