У четвртак, 1. децембра 2022. године на Филолошко-уметничком факултету свечано је потписан Споразум о пословно-техничкој и стручној сарадњи између ФИЛУМ-а и Института за српски језик САНУ, а поводом 75 година од оснивања Института и 20 година рада ФИЛУМ-а.

Потписивању су присуствовали директорка Института, проф. др Софија Милорадовић, научни саветник, продекан за наставу Филолошко-уметничког факултета, проф. др Сања Ђуровић, шеф Одсека за филологију ФИЛУМ-а, проф. др Јелена Петковић и шеф Катедре за српски језик, проф. др Владимир Поломац.

Остваривањем оваквог вида сарадње и јачањем веза између две значајне институције настојимо да допринесемо јачању капацитета сваке од установа потписница овог споразума.

20221201 111956 min 1  20221201 112114