Филолошко-уметнички факултет се по други пут представља у оквиру 39. међународне архитектонске конференције Пирански дани архитектуре под насловом ,,Искрена архитектура’’ (Honest Architecture) ПДА је међународни догађај са једном од најдужих традиција, а одржава се од 1983. године у граду Пирану у Словенији.
Изложба за награду Piranesi у оквиру наведене конференције биће отворена од 26. новембра у изложбеном простору Монфронт у Порторожу.
Критеријуми за селекцију при одабиру рада за ову престижну награду огледају се у поштовању природног и културног наслеђа, добро осмишљеној интеграцији у урбано или природно окружење, савременом схватању традиционалних и аутентичних архитектонских елемената, складу просторног и дизајнерског сагледаног у контексту просторне целине.
У складу са овим Катедра за унутрашњу архитектуру представља се са два рада:

Идејно решење Студентског културног центра у Крагујевцу
Студент / Марија Војисављевић
Ментори / др ум. Катарина Лончаревић и др Бојана Пашајлић
Настало у академској 2021/2022.
Интегративна регенерација старог градског језгра Крагујеваца – студија случаја улице
Иво Лоле Рибара
Студент / Катарина Урошевић
Ментори / Наталија Богдановић, маст. инж. арх., и др Бојана Пашајлић
Настало у академској 2021/2022.

ilustracija min