На сајту Универзитета објављени су конкурси за мастер студије Вештачка интелигенцијаИнформационе технологије и Развој компјутерских игара.

Универзитет у Крагујевцу у школској 2022/2023. години уписује студенте на мастер академске студије на следећем студијском програму:

РАЗВОЈ КОМПЈУТЕРСКИХ ИГАРА – једноипогодишње мастер студије (90 ЕСПБ) на српском или енглеском језику

Број буџетских места: 11

Број самофинансирајућих места: 20

Након завршених мастер студија студент стиче академски назив – мастер развоја компјутерских игара

Право на упис имају сви студенти који су стекли високо образовање најмање на основним академским студијама, у обиму од 240 ЕСПБ, на студијском програму из поља техничко-технолошких наука или из поља уметности.

Упис на студијски програм одређен је бројем расположивих места и рангирањем кандидата на листи која се утврђује на основу резултата претходно завршеног школовања (постигнут просек на претходном нивоу студија, дужине трајања студија и степен еквивалентности студијских програм.

Више информација можете добити на сајту Универзитета.