Драгослав Васиљевић, студент треће године ФИЛУМ-а, са студијске групе Хармоника и Одсека за музичку уметност, из класе редовног професора Предрага Костовића нови је победник Светског купа за хармонику!

Ово такмичење, једно од најпрестижнијих светских манифестација за овај инструмент, ове године одржано је у граду Зофингену у Швајцарској.

Такође, Александар Радовић, студент 2. године, из класе доц. Миодрага Ђорђевића, освојио је 3. место у категорији Мастерс.

Овим успесима још једном потврђен је највиши квалитет педагогије и извођаштва који се већ неколико деценија баштини у Крагујевцу и на нашем факултету. Поносни смо на чињеницу да је још једном доказано да су Србија, Крагујевац, и ФИЛУМ једни од највећих светских центара неговања музичких и уметничких изражаја на хармоници.

Честитамо студентима и професорима!

FB IMG 1665478557056   FB IMG 1665478553248