Студенти Графичког дизајна другу годину заредом организују изложбу фотографија у Галерији Дома омладине Крагујевац. Изложене фотографије настале су током академске 2021/2022. године на редовној настави на предметима Фотографија (основе) 1 и Фотографија (основе) 2, коју изводи професор Александар Павловић.
У оквиру тематски одређених задатака на поменутим предметима, студенти показују способност доброг компоновања у фотографији, освајајући простор слике прочишћеним језиком ахроматске фотографије на првој, а бавећи се колористичким односима на другој години студија.

Простор је доминантно заступљени мотив у првој групи, као сведок различитих приступа истој теми и техници. Радови студената друге године нас подсећају на идентитет као кључну преокупацију свих аутора на изложби. Сада већ потпуно особене, фотографије у боји из друге групе приказују – кроз портрет подједнако колико и кроз простор – фрагменте различитих реалности, служећи се колористичким односима, необичним или уобичајеним ракурсима, али и материјалношћу фотографисаних објеката.

Присутни су радови следећих студената:
Фотографија (основе) 1: Даница Денић, Ивона Савовић, Мина Радовић, Магдалена Тијанић, Ана Јовановић, Милица Премовић, Емилија Николчевић, Александра Милановић, Тијана Ковачевић, Илија Лазић, Маша Могић

Фотографија (основе) 2: Јана Лазовић, Јелена Талевска, Наташа Пумпаловић, Ивона Радовановић, Јелисавета Петровић, Ирина Митровић, Милена Кадић, Лена Сретеновић, Катарина Аксић

Изложба ће бити отворена у понедељак, 20. јуна, у 20 часова, у Галерији Дома омладине Крагујевац.

Добро дошли!

NASLOVNA najava 01