Студенткиња II године Катедре за романистику, Ксенија Пешовић, представљаће Катедру, Факултет и Универзитет на међународном фестивалу франкофоних студената, који се одржава ове године у Букурешти 11-15. јула 2022.
Регионални фестивал франкофоних студената, организован поводом Европске године младих – 2022, окупиће младе франкофонисте из читавог региона Централне и Источне Европе. Фестивал има за циљ да буде простор за размену и дељење студената у пријатељској атмосфери француског говорног подручја.
Селекциона комисија АУФ-а анализирала је све пристигле пријаве и, у складу са постављеним критеријумима, одабрала Ксенију Пешовић, студенткињу Филолошко-уметничког факултета за учесницу на овогодишњем фестивалу.

Честитке Ксенији!