Школа италијанског језика и културе DegustAbruzzo која је смештена у регији Абруцо, у градићу Васто (Кјети), древном римском граду који гледа на Јадранско море, нуди ДВЕ парцијалне стипендије италијанског језика и културе за студенте Италијанистике Филолошко-уметничког факултета Универзитета у Крагујевцу.

Фокус школе јесте посвећеност сваком студенту, стога је максимум студената у групи 12 (минимум 4) како би се адекватно развијала комуникативна компетенција.

Школа нуди студијски боравак од 2 или 3 недеље и покрива следеће трошкове:

• Трошкове уписа курса
  • 30 сати наставе италијанског језика и културе
  • Наставни материјал и финални сертификат

Критеријуми за одабир студената за стипендију су следећи:

• Просек на основним или мастер студијама и укупан број остварених ЕСПБ бодова
  • Неопходно је да студент није боравио у Италији у претходне 3 године

Добитница једне парцијалне стипендије за студијски боравак у Италији је Милица Михајловић, студенткиња Филолошко-уметничког факултета у Крагујевцу.

Рок за слање документације: 15. 6. 2022. године.