Француски институт у Србији и Фондација Универзитета Корзика заједно финансирају уметничку стипендију за двомесечни боравак на Корзици намењену студентима заинтересованим за фотографију, или младим професионалцима у овој области. Задатак добитника или добитнице стипендије је да оживи сећања из прошлог столећа, када су током Првог светског рата, српску децу избеглу на Корзику прихватиле корзиканске породице.

1) Покривени трошкови (кофинансирање стипендије између Француског института у Србији и Фондације Универзитета Корзика): путни трошкови (међународни лет и трошкови локалноног превоза до крајње дестинације), трошкови живота, смештај, осигурање за време боравка. Боравак је предвиђен за период од 1. септембра до 30. октобра 2022. године.

2) Циљна група: студенти мастер или докторских студија, заљубљеници у фотографију, млади професионалци из ове области

Додатне информације: http://www.institutfrancais.rs/konkurs-umetnicki-boravak-na-korzici/

Кандидатуре треба послати најкасније до 6. маја 2022. на следећи имејл: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

stipendija Francuski institut