Студенткиња кларинета Катарина Марјанов положила је аудицију за овогодишњи Brixen Classics Festival OrchestraBrixen Classics је фестивал са светски познатим солистима који комбинује класичну музику и сјајне оперске тренутке.

Од 5 до 19. јуна 2022. пројекат Brixen Classics  фестивал одржаће се у Бриксену. Бриксен се налази у Јужном Тиролу, у северној Италији усред Алпа. Под руководством музичког директора Brixen Classics -а, Данијелом Гајс, биће развијен широк спектар програма концерата и камерне музике који ће се две недеље изводити на концертним просторима града Бриксена. Пројекат има и образовни приступ који омогућава младим музичарима да уче од професионалаца. Brixen Classics фестивал поставио је себи задатак да се фокусира не само на светске звезде, већ и на образовање. Млади инструменталисти имају прилику да постану део фестивала као академици, а могу се пријавити гудачи, дувачи, перкусионисти и харфисти.

Студенткиња Катарина Марјанов овогодишњи је академик овог оркестра.