Онлајн курс Примена CorelDraw програма у архитектури конципиран је на бази учења кроз конкретне примере. У току рада биће обрађивани основни принципи и начин примене програма у припреми презентације архитектонских и пројеката намештаја.

Садржај курса: основни принципи рада са векторском и растерском графиком кроз могућности које пружа програм, почетак и руковање фајловима, радно окружење, подешавање странице, документа и алата, цртање основних облика, селекција, манипулација, трансформација и скалирање објеката, праве и криве линије, боје и попуне, рад са текстом, специјални ефекти, основне поставке за штампу, рад са битмапама и рад са више објеката, вектори у односу на битмапе, размена докумената са сродним програмима, увожење и извожење објеката и докумената различитог типа записа.
Курс се састоји од пет предавања по 90 минута и отвореног је типа. Сви заинтересовани студенти могу добити додатне информације и пријавити се до 12. 2. 2022. имејлом на Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели..
Пријава треба да садржи име, презиме и основне податке о студенту са имејл адресом која ће бити коришћена за комуникацију у току курса. Предавања ће се држати преко Google Classroom платформе.

Термини одржавања: 13, 20, 27. фебруар; 6. и 13. март од 16 до 17.30. сати.

Предавач: Јелена Рувидић, доцент на студ. програму Унутрашња архитектура