Меморијална галерија ,,Душан Старчевић” у Смедеревској Паланци организовала је V међународно бијенале уметничког цртежа и графике. Конкурс се организује ради афирмације цртежа као самосталне ликовне дисциплине, као и подстицања стваралаштва у том медију уметничког изражавања.

Право учешћа имали су професионални уметници у области ликовних уметности, студенти, као и аматери. Организатор је доделио прву, другу и трећу награду, затим Награду Меморијалне галерије „ДУШАН СТАРЧЕВИЋ“, као Похвале за две категорије: уметници до 45 година и уметници преко 45 година.

Овогодишња добитница треће награде на бијеналу уметничког цртежа је Милица Рајковић, студенткиња друге године на студијском програму Ликовне уметности Филолошко-уметничког факултета, из класе ванредног професора др ум. Јелене Шалинић Терзић.