Центар за студије сећања при Универзитету пружа прилику студентима различитих профила основних, мастер и докторских академских студија Универзитета у Крагујевцу да у академској 2021/2022. години похађају бесплатне курсеве у оквиру Студија Холокауста.

Студије Холокауста осмишљене су с циљем да се студенти различитих профила, пре свега друштвено-хуманистичких наука заинтересују да се упознају с историјским контекстом који је претходио и за директну последицу имао Холокауст. Предавања из програма Студија Холокауста покривају најразличитије области: књижевност, уметност, културу сећања, јеврејску културу, права итд.

Студентима који буду похађали курсеве, остварени резултати ће сходно Правилнику о вредновању ваннаставних активности студената бити унети у додатку дипломи под ознаком ЦЕНТРА ЗА СТУДИЈЕ СЕЋАЊА.

Сви заинтересовани студенти могу да се пријаве за курсеве преко google упитника.

Студенти се могу пријавити на све курсеве који их интересују – нема ограничења у броју; потребно је пријавити курс по курс.

Пријављивање је отворено до 27. јануара 2022. године.
За сва питања можете писати на Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.. Заинтересовани могу добити и силабусе у пуној верзији.

Предавања почињу у првој недељи марта 2022. Могуће је и накнадно пријављивање.

ПРЕГЛЕД КУРСЕВА И НАСТАВНИКА ПО СЕМЕСТРИМА
Више информација о програму курса можете погледати на линку.