Универзитет у Крагујевцу део је првог сајма Студентска стручна пракса у јавној управи 2021/22, који ће се одржати онлајн 4. и 5. новембра 2021. године.

Сајам организује Министарство државне управе и локалне самоуправе као део процеса подршке јавне управе високошколским установама да својим студентима омогуће да поред теоријских знања, стекну и практичне вештине које су предвиђене у исходима учења на студијским програмима.

Студенти ће путем портала www.strucnapraksa.mduls.gov.rs бити у прилици да присуствују  презентацијама органа јавне управе који учествују на овом Сајму и упознају се са могућностима за обављање стручне праксе у јавној управи у академској 2021/22. години.

За студенте Универзитета у Крагујевцу доступно је око 40 места за обављање стручне праксе у оквиру Градске управе Града Крагујевца и Министарства државне управе и локалне самоуправе.

Више информација о програму Сајма доступно је на адреси www.strucnapraksa.mduls.gov.rs.
Детаљне информације о периоду реализације и трајању стручне праксе, описима позиција и институција налазе се у брошури Сајма.