Филолошко-уметнички факултет у Крагујевцу у уторак 1. јуна 2021. године обележио је 19 година постојања и успешног рада.

Дан Филолошко-уметничког факултета обележен је Свечаном академијом, на којој су присутне поздравили декан Филолошко-уметничког факултета, проф. мр Зоран Комадина, ректор Универзитета у Крагујевцу проф. др Ненад Филиповић и градоначелник Крагујевца, господин Никола Дашић. Поред богатог музичког програма, који су препремили студенти и наставници Одсека за музичку уметност, традиционално је отворена изложба Одсека за примењену и ликовну уметност.  Током Свечане академије додељена су признања и награде најбољим студентима у академској 2020/2021:

- Јовани Градиштанац, студенткињи IV године студијског програма Немачки језик и књижевности на Одсеку за филологију,

- Марији Туршијан, студенткињи IV године студијског програма Извођачке уметности, модул: Хармоника на Одсеку за музичку уметност  и

-Симони Благојевић, студенткињи IV године студијског програма Унутрашња архитектура на Одсеку за ликовну и примењену уметност.

Ове године, због пандемије корона вируса, обележавање Дана Факултета организовано је уз ограничен број званица, уз поштовање превентивних мера за спречавање ширења болести COVID 19.

IMG 6792  IMG 6796  IMG 6806

IMG 6811  DSC 0336   IMG 6841