Врњачко аматерско позориште организује четврто по реду такмичење у рецитовању. На смотри рецитатора учествују:

-кандидати средњег узраста- средње школе
-кандидати старијег узраста- студенти

Kритеријуми по којима комисија прати и вреднује такмичаре садрже следеће елементе:

 избор песме примерен узрасту
 акцентуацију и дикцију
 мисаоно-емотивни доживљај
 природност, изражајност и сугестивност казивања
 минутажа

*** Рецитатори за оба узраста спремају пo две песме. Прва по свом избору, а друга задата. Првог дана такмичења, сви такмичари говоре изборне песме. На основу одлуке жирија биће одабрано 10 финалиста који другог дана говоре задате песме. Песме се интерпретирају на српском језику и напамет, а интерпретација за песму по избору може трајати минимум два минута, а максимум до четири минута. Циљ такмичења је да се код ученика и студената створи интерес за рецитовањем и лепим говором, као и развој личних склоности за књижевност и књижевно стваралаштво, те неговање интереса за говорно презентовање књижевне уметности.

***Такмичење ће бити одржано у биоскопској сали Културног центра у Врњачкој Бањи 14. и 15. маја од 12 часова.
- петак (14. мај) – КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ФИНАЛЕ –рецитовање изборне песме и одабир 10 финалиста.
- субота (15. мај) – ФИНАЛE –рецитовање задате песме.

Пријаве за такмичење трају до 9. маја . Учесници могу бити узраста од 15 до 25 година. Пријаве се врше електронским путем попуњавањем формулара које ће те затражити од координатора као и задате песме.

На такмичењу ће бити награђени најбољи рецитатори:
ПРВО МЕСТО – 10.000.00 динара
ДРУГО МЕСТО – 7.000.00 динара
ТРЕЋЕ МЕСТО – 5.000.00 динара
Пријаве као и информације затражити путем:
Бр.тел. 066/92-72-705
Инстаграм: takmicenje_recitatora_vb