Филолошко-уметнички факултет
youtubefacebooklinkedininstagram

Погледајте прилог са мастеркласа пијанисте Александра Сердара, које је одржано 21. фебруара 2024. године, у Кући Ђуре Јакшића. Пијаниста Сердар одржао је 22. фебруара 2024. године и предавање под називом ,,Уметност интерпретације " као и концерт у склопу Концертне сезоне ФИЛУМ-а. 

Објављена је листа истраживача пројекта ,,Метеопоетика. 

Метеопоетика је нови циклус у оквиру пројеката Књижевност, језик, уметност, данас Филолошко уметничког факултета. Ови пројекти део су националних научних пројеката са међународним учешћем Центра за проучавање језика и књижевности Филолошко-уметничког факултета Универзитета у Крагујевцу, који има за циљ афирмацију научног подмлатка и савремених научних приступа и проблема, кроз проучавање актуелних проблема у области језика, литературе, културе и уметности.

Листу истраживача на пројекту Метеопоетика можете наћи на страници преко линка

 

Објављен је програм XVI скупа младих филолога Србије Савремена проучавања језика и књижевности. Скуп ће бити одржан 30. марта 2024. године, на Филолошко-уметничком факултету. Све информације доступне су на следећем линку: http://filum.kg.ac.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=1788&catid=73&lang=sr&Itemid=515

На Универзиту у Крагујевцу, у уторак, 26. марта са почетком у 14.00 часова биће одржан Дан науке и иновација, који се реализује у оквиру пројекта „Србија земља науке, земља иновацијаˮ иницираног од стране Министарства науке, технолошког развоја и иновација, а са циљем подизања свести о значају улагања у науку, технолошки развој и иновације, као и потенцијалу који оне носе за нашу земљу.

Фонд за иновациону делатност, Фонд за науку и Центар за промоцију науке, током Дана науке и иновација, организоваће разноврсне активности са циљем да мотивишу присутне да активно учествују у стварању и примени иновативних решења и научних достигнућа, како у професионалном, тако и у свакодневном животу.

Дан науке и иновација присутнима ће пружити прилику да:

  • Стекну увид у најновије иницијативе, програме подршке, изворе финансирања, пореске олакшице, ресурсе и инфраструктуру истраживачког и иновационог екосистема који су стално доступни у оквиру релевантних институција;
  • Присуствују демонстрацијама и презентацијама најновијих иновација и научних открића;
  • Упознају се са детаљима Такмичења за најбољу технолошку иновацију 2024, које се као државни пројекат одржава од 2005. године, а реализује га Организациони тим са Технолошко-металуршког факултета у Београду и Факултета техничких наука у Новом Саду;
  • Повежу се са кључним особама из области науке и технологије.

Агендa програма доступна је овде.

Заинтересовани за учешће на Инфо дану своје присуство треба да  потврде путем овог линка до понедељка, 25. марта до 17.00 часова.