Филолошко-уметнички факултет
youtubefacebooklinkedininstagram

Објављен је II конкурсни рок за упис на мастер студије при Унверзитету у Крагујевцу: Информационе технологије и Развој компјутерских игара.

Програм Развој компјутерских игара настао је као пројекат Мастер 4.0 Иницијативе „Дигитална Србија“, а кроз сарадњу Универзитета у Крагујевцу и неких од најпознатијих домаћих гејминг студија. 

Током тросеместралног програма, будући студенти ће бити у прилици да слушају предмете као што су дигитална анимација, 3Д моделовање, принципи звука и музике у компјутерским играма и системи виртуалне реалности. Акценат ће бити стављен и на пословне вештине потребне за успех на глобалном гејминг тржишту, а посебно на предузетништво.

Програм је окупио предаваче са Факултета инжењерских наука, Филолошко-уметничког факултета, Института за информационе технологије и Природно-математичког факултета, али и предаваче из иностранства и представнике софтверских компанија међу којима су 3Lateral, Playrix RS и Ubisoft, као и Steinbeis institut, Comtrade Digital Services и Propter. Програм подразумева обавезну стручну праксу од најмање осам недеља у некој од укључених компанија.

Пријаве на конкурс примаће се од 11. до 15. октобра 2021. године, у Центру за развој каријере и саветовање студента, улица Јована Цвијића бб, Крагујевац.

Образац Пријаве за конкурс може се подићи у просторијама Центра за развој каријере и саветовање студента, а можете га преузети и на овом линку.

Сву документацију је могуће доставити и у електронској форми, скенирану, на мејл Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

Услови уписа:

Право на упис имају сви студенти који су стекли високо образовање најмање на основним академским студијама, у обиму од 240 ЕСПБ, на студијском програму из поља техничко технолошких наука или из поља уметности.

Изложба радова награђених аутора на XX Бијеналу студентске графике Србије биће отворена у Галерији Дома културе Студентски град, Нови Београд, у четвртак 14. октобра 2021. године у 19 сати.

На XX Бијеналу студентске графике Србије, одржаном у Дому културе „Студентски град“ у фебруару ове године, јавност је имала прилику да се упозна са радовима  92 студената са шест уметничких академија из Србије (Београд, Нови Сад, Ниш, Крагујевац и Звечан). Том приликом додељене су равноправне награде ауторима најбољих радова по мишљењу жирија. Групна изложба награђених аутора представља најновије радове шест млада аутора и пружа увид у њихово разноврсно стваралаштво.

Дом културе „Студентски град“ од 1981. приређује Бијенале студентске графике. Многи, а нарочито награђени учесници досадашњих бијенала, имају истакнута места на савременој уметничкој сцени, како код нас тако и иностранству.

Излажу: Ивана Милосављевић (Филолошко-уметнички факултет, Крагујевац), Невена Остојић (Факултет ликовних уметности, Београд), Дуња Станојевић  (Филолошко-уметнички факултет, Крагујевац), Анђела Јордановић (Факултет уметности, Звечан), Маја Урошевић (Факултет ликовних уметности, Београд), Никола Милошевић (Филолошко-уметнички факултет, Крагујевац).

Декан Филолошко-уметничког факултета проф. мр Зоран Комадина и министар спољних послова Републике Србије Никола Селаковић потписали су 7.10.2021. године у Министарству Протокол о сарадњи. Овај протокол доприноси развоју и подстицању корисне сарадње између Министарства спољних послова и студената Филолошко-уметничког  факултета Универзитета у Крагујевцу у циљу пружања одговарајуће стручне праксе и професионалног усавршавања најбољих студената Филолошко-уметничког факултета.

 

Извор: Министарство спољних послова Републике Србије

18nspcfl07102021  IMG 8c0cfd16e7832d79629c1c635ad3ebe9 V 0

 

 

Позивамо вас на Семинар и међународно такмичење из солфеђа за студенте свих година студија и ученике завршног разреда средње школе које организује Филолошко-уметнички факултет Универзитета у Крагујевцу.

СЕМИНАР И ТАКМИЧЕЊЕ ЋЕ СЕ ОДРЖАТИ OНЛАЈН!

Организација семинара из области музичке педагогије под називом Иновације у организацији, планирању и остваривању садржаја музичко-педагошких предмета предвиђа предавања и радионице које ће одржати еминентни стручњаци из области музичке педагогије из Србије и других земаља. Семинар је бесплатан, а намењен је свима који се баве или су заинтересовани за развој музичке педагогије у Србији и свету. Линк за укључивање на семинар преко апликације Google meet биће накнадно објављен на сајту Филолошко-уметничког факултета.

Пријава кандидата врши се преко онлајн упитника. Уз попуњен пријавни образац/упитник, доставити и доказ о уплати котизације и потврду из школе/факултета. Пријаве на такмичење и уплате котизације морају се извршити најкасније до 20. новембра 2021. године.

 

Линк за пријаву

Пријава за учешће на семинару

Позивно писмо са пропозицијама

Pozivno pismo sa propozicijama

3. Plakat